Makijaż Bielsko Biała

Charakteryzacja filmowa

Proponuję Państwu także usługi w zakresie charakteryzacji i stylizacji filmowej.

Charakteryzacja to szeroki zakres kreowania postaci, polegający na tworzeniu stylizacji dramatycznych, historycznych i współczesnych. Technika wykorzystywana na planie filmowym, czy w kulisach teatru. Znana od wieków, udoskonalana na przestrzeni dziesiątek lat. Jej bardzo istotną częścią jest wizaż.

Do wykonania profesjonalnej charakteryzacji filmowej niezbędny jest dobór odpowiednich kosmetyków, peruk, zarostów oraz całego arsenału środków nadających się do stylizowania twarzy i sylwetki, dzięki którym można uzyskać założone cechy wieku, osobowości odtwarzanej postaci. Od doświadczenia i umiejętności charakteryzatora tak naprawdę zależy ostateczny efekt stylizacji. Dla zadowalających, bo przekonujących publiczność charakteryzacji konieczna jest pomysłowość – warunek konieczny wyróżniający charakteryzatora oraz wyobraźnia plastyczna, która ułatwia jego pracę.

Charakteryzatorzy nie wystarczy, że posiadają warsztat. Muszą również być elastyczni, przygotowani do pracy w ekstremalnych warunkach, na przykład na planie filmowym wykonywać makijaż jedynie przy świetle latarki. Niezbędna jest również ciągła gotowość do uczenia się. Przed charakteryzatorem stawiane są różne wyzwania: stworzenie stylizacji poranionego trupa, ducha, czy osoby na odwyku. Oczywiście muszą się też znać na efektach specjalnych - odciętych rękach, poderżniętych gardłach, żeby umieć realistycznie oddać wydarzenia. A efekty specjalne to nie tylko wyobraźnia plastyczna, ale i technika, o której charakteryzator też musi mieć pojecie.

Charakteryzatorzy powinni ciągle szukać nowych technik i inspiracji. Najlepsi muszą być otwarci nawet na bardzo ekstrawaganckie pomysły, a dla celów pracy w filmie czy teatrze powinni też znać dobrze dziedzinę pokrewną - kostiumologię, gdyż muszą szybko odnajdywać się również we współpracy ze scenografem.

Posiadam doświadczenie w zakresie charakteryzacji filmowej - zapraszam do współpracy!.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą studia Art Visage

Frazy kluczowe związane ze stroną: charakteryzacja filmowa, stylizacja filmowa, charakteryzacja aktorów, makijaż filmowy, stylizacja do filmu, charakteryzator filmowy